Michel Vinogradoff - Použití symboliky čísel v TCM

aneb žádné číslo není náhoda

Čísla ve starodávné číně nejsou záležitostí pouze „kvantitativní“, jde předem o „kvalitu“!

Každé z nich je v korelaci se základními pojmy čínského myšlení. Následováním daného pořadí čísel od 1 do 9 vstupujeme do světa akupunktury a vysvětluje se tak i její organizace, uspořádání. Lze tak  přenastavit hlavní principy, na nich tato medicína spočívá, ať už jde o Qi, 5 prvků, distribuci na úrovní hlavních drah, mimořádných drah atd..

Následovaných daného pořadí čísel se čínská symbolika dostává na místo, které zaujímá po dvě tisíciletí v přímém napojení na myšlení medicínské. Ukazuje to, nakolik celkové vidění světa a života ve staré Číně živilo samotnou akupunkturu. Čínská medicína tak dostává své místo v Antroposofické oblasti, což ji přidává humanistický ráz, který je často zastřený, čímž bývá omezována čistě jen na techniku léčby.

Širší přístup poskytuje studentovi akupunktury, ať už je začátečník nebo pokročilý, anebo i všem zájemcům o čínské myšlení, globální a zároveň i detailní vizi, co to je akupunktura, nakolik je zásadní místo, které zaujímá tato medicína v čínském světě.

Lektor

Michel Vinogradoff

Michel Vinogradoff, uznávaný lékař, akupunkturista, lektor Feng Shui, znalec čínských reálií, čínské filozofie a taoismu s více než 25letou praxí v oboru.

Je člen Francouzské akupunkturistické asociace, Francouzského akupunkturistického kolegia a člen Institutu Ricci.

Michel Vinogradoff přednáší na konferencích a seminářích ve Francii, Německu, Španělská, Rusku a dalších státech. Přednáší nejen lékařům, ale také všem zájemcům o akupunkturu, čínskou filozofii, Yi Jingu, Feng Shui a další zajímavá témata.

V češtině byly vydány jeho knihy Yi Jing aneb Běh Osudu, Duch jehličky a Ticho jehličky.