Lektoři

MUDr. Alexandra Vosátková, Třebíč

Lektorka naší školy, vyučuje první a druhý ročník studia Základy tradiční čínské medicíny – diagnostik TCM, Nauka o akupunkturních bodech a drahách, Klinický seminář, Medicínské minimum.

Lékařka s dlouholetou praxí v oboru tradiční čínské medicíny. TČM praktikuje již od roku 1992. V roce 2004 zakončila studium TČM zkouškou dle oficiálních testů institutu Guang Ming v Pekingu.

Čchi, tvorba, funkce, pohyb v těle, druhy a rozmístění, krev, tělní tekutiny, a vztahy s čchi, nauka o orgánech cang, fu a zvláštních orgánech fu, diagnostika podle jazyka a pulzu, vyšetřování sluchem, pozorováním, pohmatem, dotazováním, akupunktura, nauka o tělových meridiánech a akupunkturních bodech, diferenciální diagnostika, komplexní diagnostika, praktická cvičení, dietetika podle tradiční čínské medicíny​

MUDr. Jana Nezvalová, Brno

Lektor naší školy, vyučuje druhý a třetí ročník studia Základy tradiční čínské medicíny – diagnostik TCM, Klinický seminář, Medicínské minimum.

Náš přistup – na základě vzájemného rozhovoru a vyšetření pacienta se snažíme přijít na potřeby a byliny, které povedou k postupnému uzdravování celé bytosti člověka.

Lékařka s praxí tradiční čínské medicíny a antroposoficky zaměřené terapie. Lékařka absolvovala: kurz akupunktury  s dekretem ČLS JEP, studium TČM při Československé SinoBioologické společnosti v Praze, IPMT- Pětileté studium antroposofické medicíny, Akademie Miloše Brabínka Praha-Tříleté studium antroposofické medicíny.

Ing. Aleš Sušický, Brno

Lektor naší školy, vyučuje studium TCM pro domácí použití, Úvod do fytoterapie – Bylinné směsi wan. Vedoucí měsíční odborné stáže pro studenty naší školy na klinice tradiční čínské medicíny, Tian-Jin, Čína.

Absolvent kurzů International Su Jok Acupuncture Association, 2x stáž na klinice tradiční čínské medicíny (Tian-Jin, Čína).

Historie čínské medicíny, Tao, taoistická filosofie, vlastnosti jin a jangu, zákonitosti pěti elementů a šesti energií, zákonitosti v pentagramu. Základní vztahy mezi emocemi, mentálními projevy a orgány, energiemi, tkáněmi a barvami. Základní energetická konstituce člověka. Úvod do nauky o tělových meridiánech. Akutní stavy. Moxa, prohřívání a požehování, Akabaneho test. Práce s energiemi času, vrozená konstituce člověka podle energie času. Práce s mikrosystémy podobnosti zejména v akutních stavech.

Vojtěch Sušický

Organizace studia. Meridiánové masáže, lokalizace akupunkturních bodů, medicínské minimum pro nelékaře.

Bc. Eva Sušická

Administrativa, fakturace, objednávky. Meridiánové masáže, lokalizace akupunkturních bodů