Michel Vinogradoff – FENG SHUI

Feng Shui je umění, které se snaží nastolit v životním a pracovním prostředí harmonii nutnou pro život v rovnováze. Tento způsob chápání vztahu člověka a jeho prostředí je velmi starý a byl vypracován v Číně před více než 2000 lety. Pět prvků, pět zvířat, pět barev – to jsou jen některé z nástrojů, které toto umění využívá s cílem nastolit harmonii a rovnováhu.

   Jak a kam umístit novou stavbu ve vztahu k životnímu prostředí?  Jak si uspořádat svůj dům nebo svoje pracovní místo? Kam umístit nábytek v jednotlivých místnostech svého obydlí? Jak využívat různé formy, které máme k dispozici?  Jak zařídit pracoviště, abychom byli výkonnější a méně unavení? Jak uspořádat ložnici, abychom dosáhli při spánku lepší regenerace?  Na všechny tyto otázky i další problémy týkající se životního a pracovního prostředí nabízí Feng Shui řešení a podněty k přemýšlení.

Lektor

Michel Vinogradoff

Michel Vinogradoff, uznávaný lékař, akupunkturista, lektor Feng Shui, znalec čínských reálií, čínské filozofie a taoismu s více než 25letou praxí v oboru.

Je člen Francouzské akupunkturistické asociace, Francouzského akupunkturistického kolegia a člen Institutu Ricci.

Michel Vinogradoff přednáší na konferencích a seminářích ve Francii, Německu, Španělská, Rusku a dalších státech. Přednáší nejen lékařům, ale také všem zájemcům o akupunkturu, čínskou filozofii, Yi Jingu, Feng Shui a další zajímavá témata.

V češtině byly vydány jeho knihy Yi Jing aneb Běh Osudu, Duch jehličky a Ticho jehličky.

V Asii je toto umění zcela běžně aplikováno v každodenním životě.  Města jako např. Hong- Kong byla částečně přebudována podle principů Feng Shui.  Budovy zde byly rovněž navrženy v souladu s principy Feng Shui.

Pomocí tohoto umění se dají napravit různé negativní vlivy, které ohrožují zdraví, bohatství a štěstí člověka. Feng Shui je tedy nepostradatelným nástrojem pro každého, kdo si přeje žít v harmonii a pracovat efektivně.

Fotogalerie