Michel Vinogradoff – FENG SHUI

Feng Shui je umění, které se snaží nastolit v životním a pracovním prostředí harmonii nutnou pro život v rovnováze. Tento způsob chápání vztahu člověka a jeho prostředí je velmi starý a byl vypracován v Číně před více než 2000 lety. Pět prvků, pět zvířat, pět barev – to jsou jen některé z nástrojů, které toto starobylé umění využívá s cílem nastolení harmonie a rovnováhy.

Jak a kam umístit novou stavbu ve vztahu k životnímu prostředí? Jak si uspořádat svůj dům nebo svoje pracovní místo? Kam umístit nábytek v jednotlivých místnostech svého obydlí? Jak využívat různé formy, které máme k dispozici? Jak zařídit pracoviště, abychom byli výkonnější a méně unavení? Jak uspořádat ložnici, abychom dosáhli při spánku lepší regenerace? Na všechny tyto otázky i další problémy týkající se životního a pracovního prostředí nabízí Feng Shui řešení a podněty k přemýšlení.

Lektor

Michel Vinogradoff

Michel Vinogradoff, uznávaný lékař, akupunkturista, lektor Feng Shui, znalec čínských reálií, čínské filozofie a taoismu s více než 25letou praxí v oboru.

Je členem Francouzské akupunkturistické asociace, Francouzského akupunkturistického kolegia a člen Institutu Ricci.

Michel Vinogradoff přednáší na konferencích a seminářích ve Francii, Německu, Španělsku, Rusku a dalších státech. Přednáší nejen lékařům, ale také všem zájemcům o akupunkturu, čínskou filozofii, Yi Jing, Feng Shui a o další zajímavá témata.

V češtině byly vydány jeho knihy Yi Jing aneb Běh Osudu, Duch jehličky a Ticho jehličky.

V Asii je umění Feng Shui zcela běžně aplikováno v každodenním životě. Města jako např. Hong-Kong byla částečně přebudována právě podle principů Feng Shui, včetně jednotlivých budov.

Pomocí tohoto umění je možné napravit různé negativní vlivy, které ohrožují zdraví, bohatství a štěstí člověka. Feng Shui je tedy nepostradatelným nástrojem pro každého, kdo si přeje žít v harmonii a zdraví a pracovat efektivně.

Fotogalerie