Michel Vinogradoff - Hypnóza a taoismus

     Tento seminář vede prof. Vinogradoff, člověk, který je velmi zkušeným psychoterapeutem,  a také znalcem taoismu. V terapii často využívá prvků Ericksonské psychoterapie a zejména hypnózy , a  postupně nalezl nesmírně zajímavé souvislosti mezi  zkušenostmi z praxe terapeuta a taoismem. Na seminářích se budeme prakticky učit jak pracovat s  pacientem pomocí tranzových technik, a to vše v kontextu taoistického vnímání světa, které je nám, studentům čínské medicíny tak blízké. Díky tomuto spojení budeme mít příležitost uvidět jedinečné souvislosti, které  posunou naše terapeutické i lidské možnosti daleko dál. Semináře jsou zcela ojedinělou a mimořádnou příležitostí, která se pravděpodobně nebude opakovat.

Lektor

Michel Vinogradoff

Michel Vinogradoff, uznávaný lékař, akupunkturista, lektor Feng Shui, znalec čínských reálií, čínské filozofie a taoismu s více než 25letou praxí v oboru.

Je člen Francouzské akupunkturistické asociace, Francouzského akupunkturistického kolegia a člen Institutu Ricci.

Michel Vinogradoff přednáší na konferencích a seminářích ve Francii, Německu, Španělská, Rusku a dalších státech. Přednáší nejen lékařům, ale také všem zájemcům o akupunkturu, čínskou filozofii, Yi Jingu, Feng Shui a další zajímavá témata.

V češtině byly vydány jeho knihy Yi Jing aneb Běh Osudu, Duch jehličky a Ticho jehličky.