Byliny v TCM

 

V 1. části semináře s paní doktorkou Nezvalovou nás čeká bližší seznámení s účinky našich i čínských bylin. Na vlastní kůži si prověříme rozdílnost jejich působení při různých úpravách (ředění v alkoholu, s rýží, s medem, se solí či jen bylinky pražené na sucho na pánvi). Budeme mít k dispozici několik kuchyněk i varné  ploténky. Dopoledne se budeme věnovat teorii a odpolední  část bude čistě praktická.

V 2. části semináře s paní doktorkou Vosátkovou se budeme věnovat bylinkám, které rostou u nás a v Evropě. Věnovat se budeme míchání směsí na různé potíže např.: zánět moč. měchýře, zánět dělohy, nachlazení atd.

Seminář bude probíhat v krásném prostředí Jeseníků, kde načerpáte krom vědomostí i skvělou náladu a energii.

Seminářem Vás provedou:

MUDr. Alexandra Vosátková

Lektorka naší školy, vyučuje první a druhý ročník studia Základy tradiční čínské medicíny – diagnostik TCM, Nauka o akupunkturních bodech a drahách, Klinický seminář, Medicínské minimum.

Lékařka s dlouholetou praxí v oboru tradiční čínské medicíny. TČM praktikuje již od roku 1992. V roce 2004 zakončila studium TČM zkouškou dle oficiálních testů institutu Guang Ming v Pekingu.

Čchi, tvorba, funkce, pohyb v těle, druhy a rozmístění, krev, tělní tekutiny, a vztahy s čchi, nauka o orgánech cang, fu a zvláštních orgánech fu, diagnostika podle jazyka a pulzu, vyšetřování sluchem, pozorováním, pohmatem, dotazováním, akupunktura, nauka o tělových meridiánech a akupunkturních bodech, diferenciální diagnostika, komplexní diagnostika, praktická cvičení, dietetika podle tradiční čínské medicíny​

MUDr. Jana Nezvalová

Lektor naší školy, vyučuje druhý a třetí ročník studia Základy tradiční čínské medicíny – diagnostik TCM, Klinický seminář, Medicínské minimum.

Náš přistup – na základě vzájemného rozhovoru a vyšetření pacienta se snažíme přijít na potřeby a byliny, které povedou k postupnému uzdravování celé bytosti člověka.

Lékařka s praxí tradiční čínské medicíny a antroposoficky zaměřené terapie. Lékařka absolvovala: kurz akupunktury  s dekretem ČLS JEP, studium TČM při Československé SinoBioologické společnosti v Praze, IPMT- Pětileté studium antroposofické medicíny, Akademie Miloše Brabínka Praha-Tříleté studium antroposofické medicíny.