Michel Vinogradoff - Typologie dle TCM

TYPOLOGIE A TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA

Klasické texty o tradiční čínské medicíně obsahují popisy různých typů osobností. Různé klasifikace jsou založeny na teorii pěti prvků (wu xing), na energetických úrovních (trojí Yin a trojí Yang) a na způsobu chování (25 typů).

K použitým rozlišovacím nástrojům patří tvar rukou, prstů, nehtů, typ chování, stejně jako vztahy mezi jedinci a různé patologie.

Takovýto náhled umožňuje seskupit jedince do jistého počtu typologických skupin a může sloužit rovněž jako prediktivní nástroj pro odhadování nástupu určitých patologií v klinické praxi.

Během semináře budou použity četné příklady, fotografie a nákresy. Prezentovány budou kritéria pro řazení do skupin. Prezentace bude dynamická a pestrá, a přinese nezbytné informace pro každého, kdo se zajímá o druhé, ať už jako pouhý pozorovatel nebo coby terapeut.

         Zbývá již jen několik volných míst.

Lektor

Michel Vinogradoff

Michel Vinogradoff, uznávaný lékař, akupunkturista, lektor Feng Shui, znalec čínských reálií, čínské filozofie a taoismu s více než 25letou praxí v oboru.

Je členem Francouzské akupunkturistické asociace, Francouzského akupunkturistického kolegia a člen Institutu Ricci.

Michel Vinogradoff přednáší na konferencích a seminářích ve Francii, Německu, Španělsku, Rusku a dalších státech. Přednáší nejen lékařům, ale také všem zájemcům o akupunkturu, čínskou filozofii, Yi Jing, Feng Shui a o další zajímavá témata.

V češtině byly vydány jeho knihy Yi Jing aneb Běh Osudu, Duch jehličky a Ticho jehličky.

Fotogalerie