Jak zpomalit proces stárnutí, budování vitality, "anti-age" pode TCM

Prosinec jako největší potenciál budování Jinové energie. Dobíjení energie a vitality během prosince na celý další rok (byliny, strava, psychické nastavení).

Pohled tradiční čínské medicíny na proces stárnutí, budování vitality a dlouhověkosti. Jednoduché taoistické postupy použitelné v dnešní době. Vitalita a stárnutí z pohledu západní medicíny a západního člověka.

Chuang-ti nej-ťing (Vnitřní kniha Žlutého císaře): život člověka je daný v potenciálu cca 120 roků.. 🙂

Neplodnost z pohledu tradiční čínské medicíny

Mít či nemít (zdravé) dítě? Téma související s předchozím, protože jak u žen tak u mužů se nejčastěji jedná o nedostatečnost v dráze ledvin. Další příčinou neplodnosti u žen může být nedostatečnost krve, nebo chlad v děloze, který může býti rovněž příčinou ženské neplodnosti. 

Manželé, jež prošli mnoha strastiplnými vyšetřeními a vyzkoušeli všechny možné i nemožné metody, se často dopracují k možnosti zplození dítěte za uměle připravených podmínek. Co přináší umělé oplodnění pro matku (škodlivina vlhka a vyčerpání esence Jing ledvin) a pro miminko (vyčerpání ledvin a esence Jing) z pohledu TCM a jak částečně tyto negativa harmonizovat.