Houby v TCM

 
Seminář se bude skládat ze dvou částí.  První část povede paní doktorka Nezvalová, která se bude věnovat bylinkám, které rostou u nás a v Evropě.
Budou zde probíhat praktická cvičení, kde budete dělat různé přípravy bylin jako například vaření, pražení, zuhelňování atd.. a pozorovat změny působení na organizmus člověka dle  TCM. Budeme i připravovat mastičky takže s sebou určitě nějaký kelímek..
 
Druhá část semináře, který povede paní doktorka Vosátková bude zaměřen na houby. Zaměříme se i na houby, které jsou k sehnání i nalezení běžně u nás, i na houby které se běžně používají v  TCM. Budeme se učit i jejich kombinace se západní léčbou.

Seminář bude probíhat v krásném prostředí Jeseníků, kde načerpáte krom vědomostí i skvělou náladu a energii.

Seminářem Vás provedou:

MUDr. Alexandra Vosátková

Lektorka naší školy, vyučuje první a druhý ročník studia Základy tradiční čínské medicíny – diagnostik TCM, Nauka o akupunkturních bodech a drahách, Klinický seminář, Medicínské minimum.

Lékařka s dlouholetou praxí v oboru tradiční čínské medicíny. TČM praktikuje již od roku 1992. V roce 2004 zakončila studium TČM zkouškou dle oficiálních testů institutu Guang Ming v Pekingu.

Čchi, tvorba, funkce, pohyb v těle, druhy a rozmístění, krev, tělní tekutiny, a vztahy s čchi, nauka o orgánech cang, fu a zvláštních orgánech fu, diagnostika podle jazyka a pulzu, vyšetřování sluchem, pozorováním, pohmatem, dotazováním, akupunktura, nauka o tělových meridiánech a akupunkturních bodech, diferenciální diagnostika, komplexní diagnostika, praktická cvičení, dietetika podle tradiční čínské medicíny​

MUDr. Jana Nezvalová

Lektor naší školy, vyučuje druhý a třetí ročník studia Základy tradiční čínské medicíny – diagnostik TCM, Klinický seminář, Medicínské minimum.

Náš přistup – na základě vzájemného rozhovoru a vyšetření pacienta se snažíme přijít na potřeby a byliny, které povedou k postupnému uzdravování celé bytosti člověka.

Lékařka s praxí tradiční čínské medicíny a antroposoficky zaměřené terapie. Lékařka absolvovala: kurz akupunktury  s dekretem ČLS JEP, studium TČM při Československé SinoBioologické společnosti v Praze, IPMT- Pětileté studium antroposofické medicíny, Akademie Miloše Brabínka Praha-Tříleté studium antroposofické medicíny.